KINOLOŠKI SAVEZ REPUBLIKE SRBIJE
II SPECIJALNA IZLOŽBA ZA NEMAČKE OVČARE
Memorial „Rado Pliberšek“
25.07.2009. – 26.07.2009. (KERUNG)
MILEŠEVO – SRBIJA
STADION FK „BORAC“P O Z I V N I C APoštovani,
iskoristili bi priliku da Vas pozovemo da nas posetite i uzmete učešće na II Specijalnoj izložbi za Nemačke ovčare – Memorijal „Rado Pliberšek“.
II Specijalna izložba za Nemačke ovčare – Memorijal „Rado Pliberšek“ biće održana 25.07.2009. godine u organizaciji Kinološkog Saveza Republike Srbije u Mileševu, na terenima stadiona FK „Borac“.
Sudiće gospodin Giuseppe Paffoni (Italija), internacionalni FCI sudija, ENCI, SAS, KORMAISTER. Sudio šampionat u Italiji SAS 2008(razred mužjaci - 18/24), sudiće šampionat Italije SAS 2009 (razred mužjaci).
U nedelju, 26.07.2009. godine, održaće se Kerung za Nemačke ovčare, u organizaciji Kinološkog Saveza Republike Srbije po SV standardima i kriterijumima a pod pokroviteljstvom Federation Cynologique Internationale – FCI.
Program izložbe: uvodjenje pasa 07:00-08:30, otvaranje izložbe i početak ocenjivanja 09:00. Isti program važi i za kerung.
Poslednji dan za prijavu je 20.07.2009. godine
Upisnina za pse razreda od 3-6 meseci i 6-9 meseci je 1.000,00din.(10 EUR), a za sve druge razrede 1.500,00din.(15 EUR). Upisnina za polaganje Kerunga je 1.500,00din.(15 EUR). Uplata na samoj izložbi.
Obezbedjen je nagradni fond za 1., 2., i 3. mesto u svakom razredu, najbolju odgajivačku grupu, najbolju grupu potomaka, najlepši pas stranog uzgoja, najlepši pas domaćeg uzgoja.
Za sve izlagače obezbeđen je besplatan ručak i DVD sa prethodne specijalke na poklon.
PETER FIRIC
LENJINOVA 13;
21227 MILEŠEVO, SRBIJA
FAX: + 381 21 808 159
MOB: + 381 63 779 0008
MOB: + 381 64 488 57 17
e-mail:
milesevac@neobee.net www.gsdmilesevo.infoPozivnica:
http://www.gsdmilesevo.info/documents/2009/Pozivnica.docPrijava-izložba:
http://www.gsdmilesevo.info/documents/2009/Prijava.docPrijava-kerung:
http://www.gsdmilesevo.info/documents/2009/Prijava-Kerung.docDobro došli!!!Informacije o sudiji:Gospodin Giuseppe Paffoni dolazi iz Italije, vlasnik je odgajivačnice Nemačkih ovčara po imenu „AURELIUS VICTOR“ registrovana davne 1978. godine. Najzapaženiji uspesi pasa iz njegovog odgoja su Sigerin Italia: Mirka di Aurelius Victor, Auslese SAS: Bella di Aurelius Victor, I oko 30 V titula na prestižnim Šampionatima.
Internacionalni je FCI sudija, ENCI, SAS, KORMAISTER.
Sudio šampionat u Italiji SAS 2008(razred mužjaci - 18/24), a ove godine sudiće šampionat Italije SAS 2009 (razred mužjaci)
http://www.campionatoallevamentosas.com/giudici.html
Memorijal “Rado Pliberšek”:Memorijal se po drugi put organizuje u Mileševu u spomen na prijatelja i vrsnog kinologa, odgajivača Nemačkih ovčara i vlasnika odgajivačnice “Cicerova”.
Rado Pliberšek
1960. – 2008.
Rado Pliberšek rodio se u Mariboru. Svoje detinstvo proživeo je u mestu Svečina kraj Maribora, a ljubav prema psima već ga je kao mladog dečaka odvukla na vežbalište Kinološkog društva Maribor. Član navedenog društva postao je već u trinaestoj godini. Na području školovanja pasa brzo se popeo među najbolje. Sa svojom kujom Lidom tri puta je postao državni prvak, a uspešno je zastupao boje naše tadašnje države i na Evropskom prvenstvu školovanih pasa 1977. godine u Udinama u Italiji. U konkurenciji šest država i 35 učesnika naša je reprezentacija tada osvojila drugo mesto, a još ne osamnaestogodišnji Rado bio je među pojedincima sa svojom Lidom četvrti, što je bio naš najbolji plasman na tom evropskom prvenstvu.
Njegovi interesi na području kinologije sezali su još mnogo dalje. U saradnji sa ostalim kinolozima je kao vodič pasa sticao spretnosti u izlaganju. Tako je vodio legendarnog Cicera Slovenskog, koji je bio jedan od prvih pasa kod nas koji je položio uzgojni pregled SV (Koerung), te je u klasi radnih pasa učestvovao i na Svetskoj uzgojnoj izložbi u Nemačkoj na kojoj postigao ocenu »odlično« (V).
Za svoj rad u kinologiji je 1985. godine odlikovan je Srebrnim znakom Kinološkog saveza Slovenije.
1986. godine se odlučio pokušati i na području uzgoja. Na spomen čuvenom Ciceru Slovenskom je za svoju odgajivačnicu pasa odabrao ime Cicerova. Rado je bio izuzetno uspešan i kao odgajivač. Nabrojaćemo samo nekoliko pasa iz njegovog uzgoja: Oris Cicerov, Cicero Cicerov, Bosco Cicerov, Melly Cicerova koja je dala brojne potomke sa izvanrednim radnim sposobnostima, Konnie Cicerova koja je na Svetskoj uzgojnoj izložbi 1992. godine u Düsseldorfu u klasi radnih kuja postigla rezultat V15, te Nafra Cicerova i njena kći Oly Cicerova na koju je bio još posebno ponosan.
Kao odgajivač je uvek nastojao da bi potomci njegovih uzgojnih životinja bili dobri što se tiče anatomije, te da bi ujedno očuvali sve radne sposobnosti koje su karakteristične za ovu pasminu. Što se tiče problema u uzgoju nemačkog ovčara bio je jasnovid, jer je među prvima u Sloveniji počeo upozoravati na probleme zbog parenja u preuskom srodstvu i na značenje genetičke raznolikosti kod nemačkog ovčara za koju moramo brinuti.
1987. godine postao je FCI sudija za rad službenih pasa i za ocenjivanje eksterijernog izgleda pasmine nemački ovčar. Kasnije je postao i sudija u Društvu za nemačke ovčare (SV) te majstor uzgoja SV.
Izoštreni osećaj za presuđivanje anatomije nemačkog ovčara uskoro mu je doneo ugled i brojne pozive na suđenja u zemlji i inostranstvu.
Rado je bio među inicijatorima i osnivačima Društva nemačkih ovčara Slovenije (DNOS), tj. društva koje se je kasnije sa Klubom ljubitelja nemačkih ovčara Slovenije (KLNOS) udružilo u sadašnje društvo KDNOS koje je član KZS, FCI i WUSV. Mogli bismo reći da je upravo on bio taj koji je u pravom momentu postao svestan važnosti i sproveo potez udruživanja dva društava u jedno.
Kao predsednik KDNOS bio je marljiv, odlučan i dobar organizator. Naime, uvek je oko sebe znao okupiti ljude koji su zajedno s njime vodili društvo dalje. Bio je svestan i važnosti timskoga rada.
Kao sudija i majstor uzgoja imao je stroge kriterijume, ali pokušavao i pomagati, te je kod životinja uvek najpre video njihove pozitivne strane, a tek nakon toga slabosti. Sudio je sa puno ljubavi i poštovanja prema pasmini nemački ovčar kojoj se zapisao već na početku svog kinološkog puta, te joj je ostao veran sve do kraja.
U poslednjem razgovoru, samo dan pre tragičnog događaja, Rado nam je sa oduševljenjem u glasu govorio da je uspeo dobiti sudiju za glavnu uzgojnu izložbu u Sloveniji. Imao je još toliko planova i bio je toliko pun optimizma da skoro nismo mogli da verujemo žalosnoj vesti da ga više nema.
U kinologiji je postigao gotovo sve što se može postići, a praznina koja je nastala njegovim odlaskom neće se lako ispuniti. Ali, obaveza svih nas koji smo ostali je da nastavimo radom po putu koji smo zajedno radili.
Ostaće nam u trajnom spomenu.